טיפול משפחתי

הגישות סותרות. הדעות חלוקות. מצד אחד – רק על עצמי לספר ידעתי. מצד שני – אין הנחתום מעיד על עיסתו. באיזו גישה אנקוט? איזה צד אאמץ? אני מתלבט.

חזרתי. ברוכים הנמצאים. חלפו כעשרים דקות בין כתיבתן של שתי השורות הראשונות לבין כתיבת ההמשך. בחרתי. החלטתי. הכרעתי. אעיד על עצמי ועל משפחתי:  הטיפול המשפחתי עשה לנו טוב. רק טוב. הרבה טוב.

אני יזמתי אותו כאשר חשתי, לפני חודשים אחדים, שבעיה אישית שלי מעיבה על שגרת התנהלותה המבורכת והשקטה של המשפחה כולה.לא רציתי – בי נשבעתי, שכה אדייק – לעכור את השלווה, קל וחומר לשבש את התנהלותה של המשפחה בגלל הבעיה שלי. היה חשוב לי ליידע את המשפחה על אודות מהותה של הבעיה ( הם הבחינו בה גם בלא שהיה צורך בהסבר. אני אסיר תודה למשפחתי על רגישותה המופלגת, על המקום ובעיקר על הזמן שנתנו לי להתגבר עליה. הם היו שותפים מלאים במאמץ ההתגברות שלי, הקלו עליי עד מאוד בגישתם הסובלנית, באורח רוחם, באומץ שבו קיבלו אותי ובעיקר-  על אהבתם אותי.

אני מכיר משפחות נוספות שבהם הטיפול המשפחתי חולל בהן מפנה, שינוי ולא אחת – מהפך קיצוני. אבל לא ארחיק עדות אחזור למשפחתי. בטיפול משפחתי נדרשת הסכמה של כל מי שבוחרים להשתתף בו לעשות בו עבודה, להשקיע מאמץ, להיות מוכנים ללבן את הדברים בפתיחות מרבית.  שעה של טיפול משפחתי היא שעת-נפש. עולים בה דברים קשים וכאובים, אבל התהליך מזקק את התמצית, את העיקר, והוא גם מזכך, מטהר מבפנים, משורש הנשמה.

טיפול שבו משתתפת כל המשפחה (לרבות ילדים, כמובן) הוא טיפול משפחתי שכשמו כן הוא – טיפול במשפחה. הבעיה שלי נפתרה במהלך הטיפול המשפחתי. יותר מכל סייעו לפתרונה הנכונות של המשפחה להתגייס למעני, להיות בשבילי בשעת כאב ומצוקה, לטעת בי אמונה וביטחון שאני אתגבר על הבעיה. וכך היה.

בטיפול משפחתי ניתן להידרש לשורה של תופעות ומצבים: אבדן, פיטורין, התעללות מינית, טראומות שונות, מחלות כרוניות, שינויים בצמתי חיים, יציאה לגמלאות, אבטלה ממושכת, בגידות, אשפוזים, ילדים מאומצים, גירושין,  נישואין שניים, בעיות של גיל ההתבגרות, התמכרויות שונות ועוד.

טיפול משפחתי מומלץ בחום. עצם קיומו הוא מימוש ההבטחה לתועלת הגלומה בו.

תגים:

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s


%d בלוגרים אהבו את זה: